wtorek, 30 grudnia 2014

Świąteczne kartki Kasi

Przede wszystkim gorąco i wdzięcznie pragnę podziękować za wszystkie życzenia, jakie otrzymałam od Was. W każdej możliwej formie. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności diable zawinęło mnie ogonem i wyrzuciło w niebyt, blogowy również... Tym bardziej jestem zaskoczona i wzruszona pamięcią...
Czas miniony to kartki i papiery. Dosłownie.. Projekty, papierzyska wszelkiej maści, prace swoje i dzieckowe i na koniec karteczkowe próby rękodzielne. Dużo kartek powstało. Wiele z nich nie doczekało się uwiecznienia. 
Kasia uczestniczyła w kiermaszach, loteriach fantowych. Prosiła o pomoc czasem.... W grupach klasowych  znana jest już ze swoich prac  karteczkowych.
Zamieszczone dzisiaj prace, to wytwory mojej córki.  Każdego roku szkoła bierze udział w akcji "kartki dla dzieci...", czyli uczniowie przygotowują świąteczne kartki z życzeniami dla dzieci chorych z pobliskiego szpitala. Przygotowania odbywają się na zajęciach w szkole. Dziecko moje uznało, że przygotowywane prace są niewątpliwie ładne, rysowane głównie, jednak Ona chce przygotować trwalsze, inne... Materiały wyszukiwała i cięła w domu. Kleiła w szkole. Powstało 5, może 6 kartek. Wiadomo Kasia... Inne dziewczynki chętnie pomagały, wzorowały się, przyglądały...
Kartek dla koleżanek (sztuk 7) najbliższych i nauczycieli ( chyba 5) nie udało się uwiecznić. Nazbyt szybko to wszystko poszło, każda z nas myślała o tej drugiej. Żadna nie wzięła aparatu do ręki tudzież innej maszyny technologicznej. Duża szkoda. Kartki były interesujące. Z Magnoliami. Słodkie, zabawne, podobały się. Dowodów jednak brak...
Pozdrawiam cieplutko

19 komentarzy:

 1. Karteczki bardzo piękne. I taka refleksja: Święta Bożego Narodzenia stają się świętem sezonu, zimy, holideju...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję pięknie w imieniu córci!
   bardziej bym poszła na konsumpcjonizm, gdyż tu gdzie mieszkam owe sezony, zimy i holideje mają bardzo głębokie uzasadnienie. Jak bowiem od Żydówki, czy Arabki oczekiwać, by świętowała nasze Boże Narodzenie?
   Czy my świętujemy ich święta? Zdecydowanie nie. W miejscu takiej mieszanki kultur i religii owe zimy i sezony są bardzo na miejscu, holideje też, gdyż szczęśliwie większość kultur Nowy Rok obchodzi w tym samym czasie, a jeśli nie, to ma wolny od pracy czas, co jakimś tam małym holidejem jednak jest....
   Uściskuję bardzo ciepło, poświątecznie, holidejowo i zimowo

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. A ja na to patrzę tak: to moje Święto (katolika) i z okazji mojego Święta dzieląc się płynącą z niego radością, życzę Żydówce i Arabce jak najlepiej. I bardzo by mi było miło otrzymać podobne życzenia od Nich z okazji Ich Świąt :) Świętowania Bożego Narodzenia absolutnie nie oczekuję od wyznawców innej wiary. Przyjąć dobre słowo i świętować cudze Święto to dwie różne rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja sobie myślę, że chcesz się podroczyć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie :))) Ja na prawdę mam takie właśnie przemyślenia :D In z obawą patrzę na to, co robimy z naszą wiarą i naszą kulturą na rzecz obcych wpływów :)
   Ulciu, nie bierz tego do siebie! Piszę o zjawisku wszechobecnym :)

   Usuń
  2. Aneczko, w żadnym razie nie biorę do siebie. Tyle tylko że żyję w środowisku, gdzie nasza wiara jest jedną z wielu i dlatego nie przeszkadzają mi sezony, zimy i holideje, a cieszy wzajemna życzliwość i swojego rodzaju otwartość; co nie zmienia faktu, że święta (katolickie) coraz częściej ograniczają się do prezentów i dekoracji... i to boli.
   Pozdrawiam ciepluteńko

   Usuń
  3. Tak, masz rację w kwestii konsumpcjonizmu. A w kwestii absorpcji i wzajemnego przenikania: przeczytałam ostatnio wspaniałą, mądrą książkę Richarda Rohra (jezuity i mistyka) "Nagie teraz. Widzieć tak, jak widzą mistycy". Polecam.
   Uleczko, dobra wszelkiego w rozmiarze XXL dla Ciebie i Twoich Bliskich w tym nowym roku :)

   Usuń
  4. samych radości Aniu życzymy z tego pokręconego acz jednak pięknego końca świata!

   Usuń
 5. Pięknie się Kasia spisała :)
  Szczęścia w Nowym Roku!

  OdpowiedzUsuń
 6. dziękuje ślicznie w imieniu córci!
  najpiękniejsze życzenia noworoczne składam - dużo radości i samych dobrych chwil!

  OdpowiedzUsuń
 7. Oj, chyba te Kaski cos w sobie maja wspolnego!!!! :-) Moja Kasia rowniez wpadla w tym roku w trans robienia karteczek. Natworzyla ich okolo 20-tu. Musze sie w koncu zmobilizowac i wstawic na bloga.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. gdyż Kaśki to super dziewczyny, takie z sensem...
   Koniecznie musisz zamieścić prace swojej panny na blogu!
   samych radości w Nowym Roku!

   Usuń
 8. Dziękuję za życzenia Świąteczne i życzę szczęśliwego Nowego Roku:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Ulciu, cieszę się, że jesteś :-)
  Cudne karteczki :-) gratuluję Kasiu :-)
  Dobrego roku życzę :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasieńko, słodka kobieto!
   uściskuję wdzięcznie i samych radości życzę!

   Usuń
 10. piękne karteczki!
  Pomyślności wszelkiej na Nowy 2015 Rok!
  Pozdrawiam serdecznie:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję
   Dobrego Nowego Roku Elu!
   Uściski ślę

   Usuń