czwartek, 5 października 2017

Dziś są takie urodziny

Kolejne. Moje, własne, prywatne. Nie pomnę nawet które to już, tak wiele ich było. Na tę wzniosłą okoliczność zachciało mi się taką oto laurkę sobie osobiście strzelić:
Kiedyś w  przyszłości. Miejmy nadzieję niedalekiej. Pięknie oddaje nastrój i charakter. Co prawda nadmierną amatorką różów maści wszelkiej nie jestem i raczej brunetką niż blondynką (chyba że mentalną), jednak w tym jednym wyjątkowym dniu i z tą pozostałą resztką fantazji, koroną przekrzywioną i czkawką niechybną - to niemal prawie jak ja.. Jeśli zaś brać pod uwagę kokardki zawadiackie, nóżek skrzywienie i oczek zmrużenie - to zdecydowanie ja. I oby mi to nigdy nie przeszło. Nawet falbanki i tiule mogą zostać. Korony też nie oddam; moja ona. Do szuflady wrzucę. Na starszą starość będzie się z czego  śmiać...
Zaznaczę jeszcze, iż księżniczką/królewną nigdy jako żywo nie chciałam być. Już szybciej strażakiem, a najbardziej to lekarzem - gdyż.....  okrutnie niestaranne pismo miałam. Zostałam się nauczycielką (humanistyczną...)... Los to przewrotny jest...
Na okoliczność wzniosłego dnia i styrania dniem pracy,  postanowiłam wznowić działalność blogową. Nieważne, że od miesięcy dwóch niczego ręcznego poza żarełkiem nie zrobiłam. Żadnej craftowej myśli w sobie nie miałam. Za to dzielnie chałupę i rodzinę na nowy adres przeprowadziłam. Osobiście większość pak pakowałam, tachałam i rozpakowywałam. Pominę milczeniem, że do tych pór nie wszystko się było odnalazło. Kto by tam sobie głowę zawracał pudeł dziesiątek podpisywaniem. Zdecydowanie nie ja! Przyjdzie czas, to się i znajdzie, podobnie jak i moja chęć powrotu do robótek ręcznych i blogowania...
Za oknem pięknie. Natura nam temperaturki nie poskąpiła i na okoliczność wiadomą niemal do 30 stopni wskoczyła. To kolejny taki letnio - upalny dzień i za chwilkę letnie znów będą noce. Zastanawiam się czy to dobry pomysł. Człowiek chce wytchnienia i oddechu, nie zaś 21-22 st.C nocą, nie licząc wilgoci... Jak dziecki w takich warunkach mają się uczyć. Jak człowiek starszy (znaczy ja) funkcjonować sprawnie i żwawo...?
Na koniec dnia - różyczka(i). Też ją kiedyś wyhaftuję...
Pozdrawiam cieplutko i życzę samych radosnych chwil!

20 komentarzy:

 1. Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin 🎉 🎊

  OdpowiedzUsuń
 2. Dołączam do życzeń- wszystkiego najlepszego!!!:-D

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkiego najlepszego!!! 🎂🎈🎈🎈

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystkiego dobrego urocza Księżniczko:-)))

  OdpowiedzUsuń
 5. Wszystkiego, co najlepsze z okazji urodzin! I nic to, że niczego robótkowego nie poczyniłaś, samo czytanie twoich tekstów jest przyjemnością.:) Ja chciałam być kosmonautą... Zostałam najpierw nauczycielką humanistyczną ;), a potem bibliotekarką... Życie!:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Promyku, dziękuje słodko, a wyobraź sobie, że i jestem też z drugiego bibliotekarką i uważam to za znacznie przyjemniejsze zajęcie....
   Pozdrawiam cieplutko

   Usuń
  2. Się wie! Wybór zawodu bibliotekarki był już całkowicie świadomy.:)

   Usuń
 6. Spełnienia marzeń na okoliczność tych urodzinek, Królowo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Wszystkiego co najlepsze Krolowo !!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Może trochę spóźnione, ale szczere życzenia urodzinowe. W czwartek to czkawka pewnie wyjątkowo nie chciała Cię opuścić, bo wiele osób myślało sobie o Tobie cieplutko. I uszy Ci dodatkowo płonęły. Bądź zawsze taką dziewczynką jak z Twojego opisu powyżej, nigdy z tego nie wyrastaj :)
  Pogody zazdroszczę, trudu przeprowadzki ani trochę. Ale tam u Ciebie to chyba taka "codzienność". Moją szwagierkę czeka wkrótce szósta przeprowadzka całego domu. Znając życie, pewnie też wszystko sama będzie musiała ogarnąć. Bo przecież mama zawsze da radę.
  Jeszcze raz najlepszego.
  margoinitka.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ... czkawka była, uszy płonęły. Tej odrobiny wariactwa, które się ostało, bardzo bym sobie życzyła, by nie znikało!
   Przepięknie dziękuję!

   Usuń
 9. Kobietki słodkie po królewsku, książęcu i przede wszystkim królewieństwu Wam dziękuję!

  OdpowiedzUsuń
 10. Wszystkiego naj naj, spełnienia marzeń i duuuuuużo czasu na robótki!
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 11. słodki hafcik na wspaniałą urodzinową okoliczność:)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Nieco spóźnione, ale BARDZO serdeczne życzenia urodzinowe!
  Cieszę się, że do bloga powróciłaś!
  Pozdraiam złociście!
  Motylek

  OdpowiedzUsuń
 13. Siedzę z wirusem u nosa i poczytuję gdzie mi się kliknie. Wpadłam i czytam... i radość mi wróciła. Ale najpierw najlepsze życzenia zostawiam - niech Ci się spełnią wszystkie marzenia!!! te łatwe i trudne do spełnienia! I powiem jeszcze, że kiedyś chciałam bardzo być chirurgiem, studiowałam górnictwo i geologię. Obecnie jestem pedagogiem szkolnym (od tych spraw trudnych i beznadziejnych). Ot przewrotność losu mnie dopadła. Ale nie żałuję. Pozdrawiam Cię Księżniczko i przesyłam promyczki jesiennego słonka:))

  OdpowiedzUsuń
 14. wszystkiego najlepszego :) a hafty super :)

  OdpowiedzUsuń