poniedziałek, 31 maja 2021

Majowy przepis na ... i kolejny odcięty ogonek (#7)

 Witam cieplutko.

Po kilku pięęęęknych, chłodniejszych i z lekka deszczowych dniach wychynęło słoneczko i plimpając oczkiem zapowiedziało żar nad żary nadchodzące. Na te smutna okoliczności wrzucam się z kolorem żółtym, kwiatem i pracą jedną na dwie zabawy. Pierwsza (za chwilę się kończąca) zabawa jest u Uli. Składniki zebrane, wymieszane, lekko pozmieniane. Może będzie zaliczone

Kwiat, własne tło, żółty, tudzież haft zamiast tekturki oraz wykrojniki zamiast czegoś innego.

Druga zabawa to odcinanie ogonków u Meri, czyli nadrabiamy zaległości. A te okazują się być u mnie dość długie. Wstawiam pracę (główny element kartki) rozpoczętą znaczny czas temu. To był chyba okres dinozaurów jeszcze. Piękne dni, gdy Moteczek organizowała swe słynne wymianki. Sam środek zabawy. Nie była to praca zabawowa, ale impuls pod wpływem Agaty z Belgii, mamy uroczych bliźniaczek. Agatka z blogowego świata zniknęła, praca została po latach wyciągnięta i dokończona. Czego brakowało? Nitek odcięcia, kilku ledwie krzyżyków i backstitch'y. Z tych ostatnich zrezygnowałam. Aida w pięknym miętowym kolorze, krajowa, od Dorotki. I co widzę? Tysiące nierówności. Boh, jak ten obrazek jest wklejony?! Trzeba powiedzieć szczerze, uczciwie i dużą literą - jestem ślepa!

Pozdrawiam cieplutko, słonecznie, 

świątecznie (u nas na wsi dzień wolny od pracy, rozpoczęcie sezonu letniego).

4 komentarze:

 1. Ulciu, pięknie Ci idzie odcinanie ogonków :-) Śliczna kartka z uroczym słonecznikiem :-)
  W Krakowie wreszcie wyjrzało słońce! Wreszcie ciepło!
  Uściski :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Te nierówności wcale się tak w oczy nie rzucają ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Śliczna karteczka :) taki c&s :) takie kartki to trzeba umiec robić! Rewelacja! Dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo piękna i pracochłonna karteczka :)
  Mam pytanie w sprawie zabawy Pascha, czy przygotowłaś jakieś prace, czekam jeszcze z publikowaniem posta więc jesli chcesz w dalszym ciągu brać udział w zabawie to proszę o zdjęcia i zaległe posty, pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń